Sâmbătă, 27 Iulie 2024

OCOLUL SILVIC VÂNĂTORI, cu sediul in județul Neamț ,comuna Vânători – Neamț ,satul Mănăstirea Neamț,reprezentant al titularului planului :”Amenajamentul silvic al fondului forestier proprietate privată a unităților de cult din județul Neamț aparțiând de Arhiepiscopia Iașilor constituite in Asociația Silvică Iași  UP I Secu ,UP II Mănăstirea Neamț si UP III Agapia-Bistrița” ce se desfășoară pe raza județului Neamț ,anunță publicul interesat asupra disponiblizării proiectului de plan și finalizarea Raportului de Mediu și a Studiului de Evaluare Adecvată și oraganizarea dezbaterii publice pentru planul sus-menționat .

Dezbaterea publică va avea loc in data de joi 12 septembrie 2024 , ora 12:00 , la sediul Ocolului Silvic Vânători ,din județul Neamț ,comuna Vânători Neamț ,satul Mănăstirea Neamț .

Proiectul de plan si Raportul de Mediu / Studiul de Evaluare Adecvată pot fi consultate la sediul A.P.M  Neamț , din Municipiul Piatra Neamț ,Piața 22 Decembrie nr.5 , de luni până joi intre orele 8°°-16³° și  vineri intre orele 8°° - 14°° .

Observațiile publicului se primesc la sediul APM Neamț in termen de 45 zile de la publicare.