Luni, 26 Ianuarie 2015

Departamentul Tabere al Mitropoliei Moldovei și Bucovinei - Arhiepiscopia Iașilor angajează un coordonator tabere cu normă întreagă.

Profilul candidatului:

-         experiența în tabere sau programe pentru copii și tineri reprezintă un avantaj major;

-         experiența în programe de educație non-formală este obligatorie;

-         experiență de lucru în echipă;

-         abilități interpersonale și abilități de comunicare excelente;

-         capacitate de organizare, de prioritizare a sarcinilor, de rezistență la condiții de stres, de luare a deciziilor contra timp;

-         atitudine proactivă, pozitivă, ambițioasă, comunicativă, dinamică, creativă, dornică să învețe lucruri noi;

-         cunoștințe operare PC (Word și Excel);

-         absolvent studii superioare;

-         membru al Bisericii Ortodoxe.

Descrierea postului:

În extra-sezon:

-         Gestionează relațiile cu partenerii (informații, înscrieri, contracte, plăți);

-         Participă la procesul de recrutare a voluntarilor;

-         Contribuie la organizarea și implementarea trainingului echipei de tabără.

În timpul taberei:

-         Coordonează, supraveghează și evaluează echipa de animatori;

-         Coordonează și supraveghează desfășurarea programului de activități al taberei;

-         Evaluează periodic programul săptămânal de activități și baza logistică și aduce idei de îmbunatățire a programului și a serviciilor de tabără.

-         Gestionează relațiile cu părinții, profesorii și copiii participanți în tabără.

Cei interesați pot depune CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa tabere.mmb@gmail.com cu titlul: „aplicație coordonator tabere”, până la data de 15 februarie 2015.