Joi, 19 Septembrie 2024

Ocolul Silvic Vânători, cu sediul în județul Neamț, comuna Vânători Neamț, satul Mănăstirea Neamț, reprezentant al titularului, Arhiepiscopia Iașilor - Asociația Silvică Iași, anunță publicul interesat asupra luării deciziei de emitere a avizului de mediu pentru planul „Amenajamentul silvic al fondului forestier proprietate privată a unităților de cult din județul Neamț aparținând de Arhiepiscopia Iașilor constituite în Asociația Silvică Iași - UP I Secu, UP II Mănăstirea Neamț și UP III Agapia-Bistrița”, ce se desfășoară pe raza județului Neamț.

Decizia și informațiile relevante pentru luarea acesteia pot fi consultate în termen de 10 zile calendaristice de la data publicării prezentului anunț, la sediul autorității competente pentru protecția mediului, Agenția pentru Protecția Mediului Neamț, Piatra Neamț, Piața 22 Decembrie nr. 5, în zilele de luni-joi, între orele 8-16.30 și vineri între orele 8-14.