Vineri, 1 Iulie 2022

Parohia „Sfântul Nicolae, Ștefan cel Mare” Dorohoi din Protopopiatul Dorohoi, municipiul Dorohoi, județul Botoșani, organizează în data de 24 iulie 2022, la ora 12:00, licitație pentru atribuirea lucrărilor de conservare-restaurare a iconostasului, realizate în anul 1795. Este necesar ca executantul să dețină laborator de restaurare autorizat și atelier de tâmplărie pentru realizarea completărilor impuse, precum și spațiu pentru depozitarea iconostasului, întrucât lucrarea nu se va efectua la fața locului. Ofertele de execuție pot fi trimise de către restauratori până la data susținerii licitației, la sediul parohiei din loc. Dorohoi, strada Ștefan cel Mare, nr. 61 jud. Botoșani, cod poștal 715201. Alte informații și detalii pot fi obținute de la părintele paroh Ciurciun Stelian, la numărul de telefon 0745631465 și la adresa de e-mail ciurciunstel@gmail.com.