Excursie tematică la Memorialul Ipotești, organizată de Centrul educațional al Protopopiatului Dorohoi
Centrul educațional al Protopopiatului Dorohoi a organizat sâmbătă, 13 iunie, o excursie tematică la Memorialul Ipotești – Centrul Național de Studii „Mihai Eminescu”. La activitate au participat elevi din ciclul primar, gimnazial și liceal din zona municipiului Dorohoi, tineri de la Centrul educațional al Parohiei „Sfinții Împărați Constantin și Elena” Broscăuți, coordonați de pr. prof. Cosmin-Constantin Pristavu, precum și de la Școala Gimnazială nr. 1 Dimăcheni, alături de prof. înv. primar Anca-Florentina Pristavu.