Vineri, 8 Decembrie 2023

Parohia „Sfinții Voievozi” Crucea a dăruit pachete consistente cu dulciuri și jucării pentru 250 de copii. Printre beneficiari s-au numărat copiii activi și prezenți la activitățile derulate în cadrul Centrului Social Sfinții „Adrian și Natalia”, copiii de grădiniță și de grupa pregătitoare. Campania continuă și pentru ziua de Crăciun, când se vor împărți 250 de pachete alimentare, jucării și articole vestimentare.

Proiectul de la Parohia Crucea - Lungani presupune oferirea unor pachete copiilor proveniți din familii numeroase, dintre cei mai implicați la activitățile desfășurate în cadrul Centrului Social „Sfinții Adrian și Natalia” al Parohiei.

Satul Crucea este unul dintre cele mai sărace sate din România, dar cu toate acestea, este cel mai bogat în natalitate, aproape 1.000 de copii viețuiesc aici, iar părintele desfășoară numeroase activități frumoase cu ei.

Preotul Adrian a făcut publică o listă din care fiecare donator își poate alege un copil și poate dona pentru el aici.

Află aici cum poți dona pentru un copil din Satul Crucea.