Vineri, 30 Iunie 2017

Luni, 3 iulie, ora 17.00, la Biserica Binecredinciosul Voievod Ştefan cel Mare şi Sfânt din Iași va fi organizat un concert de muzică psaltică.

Luni, 3 iulie, ora 17.00, la Biserica Binecredinciosul Voievod Ştefan cel Mare şi Sfânt din Iași va fi organizat un concert de muzică psaltică susţinut de: monahul Meletius Shattahi, diacon, protopsalt al Catedralei din Damasc (Republica Arabă Siriană) şi dirijor al Corului ortodox „Lyra” al Patriarhiei Ortodoxe a Antiohiei şi a întregului Rasărit; protopsaltul Antonios Aetopoulos, membru al Corului Bizantin „Lycourgos Angelopoulos” (Grecia); Corul psaltic al Parohiei „Sf. Ioan Botezătorul” din Botoșani - dirijor Gheorghe Bulboacă şi Corul psaltic „Filomelos” din Onești - dirijor prof. Paula Cautiş.

Accesul publicului la eveniment este gratuit.

Evenimentul va fi transmis live (audiovideo) pe site-ul şi pagina de Facebook ale Asociaţiei. Înregistrarea va fi disponibilă pe canalul de YouTube al Asociaţiei Iubire şi Încredere.