Joi, 24 Decembrie 2020

Zeci de copii din comuna Coșula au primit cadouri, în prag sărbători, din donațiile consătenilor și a Parohiei „Izvorul Tămăduirii”. Vineri, preotul Adrian Achițenei, ajutat de voluntari, a împărțit 79 de daruri.

Cadourile au constat în dulciuri, rechizite, haine și jucării. Potrivit preotului, a doua zi, atenția s-a concentrat asupra bătrânilor locului, primind în dar pachete alimentare și bunuri.

„Cu șapte zile înaintea Crăciunului, am distribuit la 79 copii din parohia noastră darurile trimise de dumneavoastră, oameni frumoși și cu suflet mare! Mulțumesc în numele copiilor, pentru că sunteți întotdeauna alături de noi in astfel de momente! Chiar dacă am dorit ca numele copiilor, precum și ale dumneavoastră să rămână anonime, nu pot rămâne anonime gestul și dragostea dumneavoastră!”, a mărturisit preotul paroh Adrian Achițenei.

sursa: stiri.botosani.ro