Vineri, 3 Decembrie 2021

În perioada următoare, Parohia „Sfântul Haralambie” din Iași desfășoară campania social-filantropică „Vine iar Crăciunul!”, prin care își propune să ajute 40 de familii numeroase.

Nu putem lăsa acest timp să treacă pe lângă noi, să nu ne implicăm. Dacă anul trecut ne-am spus „Chiar și acum avem Crăciun”, anul acesta spunem simplu și cu multă bucurie, „Vine iar Crăciunul!”.

Ne propunem ca în acest an să ajutăm 40 de familii și să le aducem zâmbet. Atunci când lipsa este mare, e nevoie de multă milostenie.

Nădăjduim ca prețurile din acest an să nu fie prea mari, de aceea, menținem atât conținutul darurilor (brad și ornamente de Crăciun, alimente de bază și specifice sărbătorilor de iarnă, dulciuri, haine, jucării), cât și suma de 560 lei/familie. Ne dorim să strângem 22.400 lei.

Vă așteptăm cu drag și în acest an.

Donațiile pot fi făcute la sediul parohiei: str. Octav Botez, nr. 4, Iași - telefon 0753427347, sau în contul parohiei:

ING Bank N.V. Amsterdam - Sucursala Bucuresti Sediul:

Numar cont: RO44 INGB 0000 9999 0231 2405

Beneficiar: Parohia Sf. Haralambie