Joi, 16 Ianuarie 2020
Flavius Popa

În acest sfârșit de săptămână, Înaltpreasfințitul Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iașilor și Mitropolitul Moldovei și Bucovinei, va sluji la Mănăstirea Copou din municipiul Iași și la Parohia Curtești din județul Botoșani.

Părintele Mitropolit Teofan va sluji sâmbătă, 18 ianuarie 2020, începând cu ora 9.00, Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfinții Ierarhi Atanasie și Chiril” - Copou din Iași, participând astfel la hramul așezământului monahal.

În Duminica a XXIX-a după Rusalii, 19 ianuarie a.c., Mitropolitul Moldovei și Bucovinei va săvârși Sfânta Liturghie la Parohia „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Curtești, Protopopiatul Botoșani. În după-amiaza zilei, ierarhul va efectua câteva vizite pastorale în comunitățile parohiale din zonă.