Vineri, 26 Mai 2017
Constantin Ciofu

În Duminica a 7-a după Paşti, mâine, 28 mai 2017, Înaltpreasfinţitul Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iaşilor şi Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, va sfinţi paraclisul Bisericii „Sfântul Ierarh Nicolae“ - Bistriţa, comuna Alexandru cel Bun, Protopopiatul Piatra Neamţ, judeţul Neamţ.

În Duminica a 7-a după Paşti, mâine, 28 mai 2017, Înaltpreasfinţitul Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iaşilor şi Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, va sfinţi paraclisul Bisericii „Sfântul Ierarh Nicolae“ - Bistriţa, comuna Alexandru cel Bun, Protopopiatul Piatra Neamţ, judeţul Neamţ, iar IPS Pimen, Arhiepiscopul Sucevei şi Rădăuţilor, va sluji în Parohia Baia 4, Protopopiatul Fălticeni, judeţul Suceava. IPS Părinte Ioachim, Arhiepiscopul Romanului şi Bacăului, va sfinţi biserica Parohiei Găiceana, Protopopiatul Sascut, judeţul Bacău, iar PS Corneliu, Episcopul Huşilor, va sfinţi biserica din filia Lacu Babei a Parohiei Oprişiţa, Protopopiatul Vaslui.