Vineri, 2 Iunie 2017
Constantin Ciofu

De sărbătoarea Pogorârii Duhului Sfânt, duminică, 4 iunie 2017, Înaltpreasfinţitul Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iaşilor şi Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala Mitropolitană din Iaşi.

De sărbătoarea Pogorârii Duhului Sfânt, duminică, 4 iunie 2017, Înaltpreasfinţitul Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iaşilor şi Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala Mitropolitană din Iaşi, iar luni, 5 iunie 2017, de sărbătoarea Sfintei Treimi, va sluji la Mănăstirea Guranda din judeţul Botoşani. IPS Pimen, Arhiepiscopul Sucevei şi Rădăuţilor, va oficia duminică Sfânta Liturghie la Mănăstirea Dragomirna din judeţul Suceava, iar luni va sluji în Parohia Burdujeni-Sat, Protopopiatul Suceava 1. IPS Părinte Ioachim, Arhiepiscopul Romanului şi Bacăului, va săvârşi Sfânta Liturghie în zilele de 4 şi 5 iunie la Catedrala Arhiepiscopală din Roman, iar PS Corneliu, Episcopul Huşilor, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala Episcopală din Huşi atât de Pogorârea Sfântului Duh, cât şi de sărbătoarea Sfintei Treimi. PS Calinic Botoşăneanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Iaşilor, va resfinţi duminică, 4 iunie, Biserica Pogorârea Sfântului Duh” - Ceahlău, Protopopiatul Ceahlău, judeţul Neamţ.