Vineri, 9 Iunie 2017
Constantin Ciofu

În Duminica I după Rusalii, mâine, 11 iunie 2017, Înaltpreasfinţitul Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iaşilor şi Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, va oficia Sfânta Liturghie la Biserica „Sfântul Ioan Botezătorul” din Botoşani.

În Duminica I după Rusalii, mâine, 11 iunie 2017, Înaltpreasfinţitul Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iaşilor şi Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, va oficia Sfânta Liturghie la Biserica „Sfântul Ioan Botezătorul” din Botoşani, iar IPS Părinte Ioachim, Arhiepiscopul Romanului şi Bacăului, va săvârşi Sfânta Liturghie în Parohia Letea Veche din Protopopiatul Bacău, PS Corneliu, Episcopul Huşilor, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala Episcopală din Huşi. PS Calinic Botoşăneanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Iaşilor, va sluji în Parohia Şerbeşti, Protopopiatul 3 Iaşi, judeţul Iaşi.