Vineri, 10 Februarie 2017
Constantin Ciofu

În Duminica a 34-a după Rusalii, mâine, 12 februarie 2017, Înaltpreasfinţitul Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iaşilor şi Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, va oficia Sfânta Liturghie în Parohia „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil“ din Parohia Poiana-Vorona, Protopopiatul Botoşani, judeţul Botoşani.

În Duminica a 34-a după Rusalii, mâine, 12 februarie 2017, Înaltpreasfinţitul Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iaşilor şi Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, va oficia Sfânta Liturghie în Parohia „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil“ din Parohia Poiana-Vorona, Protopopiatul Botoşani, judeţul Botoşani, iar IPS Pimen, Arhiepiscopul Sucevei şi Rădăuţilor, va sluji la Mănăstirea Sihăstria Putnei, judeţul Suceava. IPS Părinte Ioachim, Arhiepiscopul Romanului şi Bacăului, va săvârşi Sfânta Liturghie la Mănăstirea Valea Budului, judeţul Bacău, iar PS Corneliu, Episcopul Huşilor, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala Episcopală din Huşi.