Sâmbătă, 2 Octombrie 2021
Flavius Popa

Zi de sărbătoare pentru credincioșii din localitatea Bocnița, comuna Sinești, județul Iași – Biserica cu hramul „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” a fost sfințită sâmbătă, 2 octombrie 2021, de Înaltpreasfințitul Părinte Teofan, Mitropolitul Moldovei și Bucovinei. După târnosirea sfântului locaș, cei prezenți au luat parte la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, săvârșită în aer liber.
Vă invităm să citiți și: Biserica Parohiei Bocnița a fost târnosită de IPS Părinte Mitropolit Teofan