Vineri, 12 Iunie 2026
Mihail Vrăjitoru

Sala „Iustin Moisescu” a Centrului Eparhial din Iași a găzduit astăzi festivitatea de premiere a elevilor olimpici din cele trei județe ale Arhiepiscopiei Iașilor – Iași, Botoșani și Neamț –, distinși pentru rezultatele lor deosebite la Olimpiada Națională de Religie, Olimpiada Interdisciplinară „Cultură și Spiritualitate Românească” și alte competiții relevante.

Sala „Iustin Moisescu” a Centrului Eparhial din Iași a găzduit astăzi festivitatea de premiere a elevilor olimpici din cele trei județe ale Arhiepiscopiei Iașilor – Iași, Botoșani și Neamț –, distinși pentru rezultatele lor deosebite la Olimpiada Națională de Religie, Olimpiada Interdisciplinară „Cultură și Spiritualitate Românească” și alte competiții relevante.

Sala „Iustin Moisescu” a Centrului Eparhial din Iași a găzduit astăzi festivitatea de premiere a elevilor olimpici din cele trei județe ale Arhiepiscopiei Iașilor – Iași, Botoșani și Neamț –, distinși pentru rezultatele lor deosebite la Olimpiada Națională de Religie, Olimpiada Interdisciplinară „Cultură și Spiritualitate Românească” și alte competiții relevante.