Miercuri, 18 Decembrie 2019
Flavius Popa

Marți, 17 decembrie 2019, în sala „Justin Moisescu” din cadrul Ansamblului Mitropolitan Iași a avut loc Gala „Bucurie în familie – pizza pentru fapte”. În cadrul evenimentului a participat și Înaltpreasfințitul Părinte Teofan, Mitropolitul Moldovei și Bucovinei. La această gală au participat directori de la școlile participante, preoți de la parohiile partenere, profesori și inspectori școlari, dar și o parte din elevii donatori. La final, Departamentul Pro Vita al Arhiepiscopiei Iașilor le-a oferit celor care au sprijinit această activitate distincții de mulțumire și cadouri. Totodată, voluntarii programului au fost medaliați și aplaudați.