Luni, 2 Noiembrie 2020
Flavius Popa

În Sala „Iustin Moisescu” din cadrul Ansamblului Mitropolitan Iași a avut loc duminică, 1 noiembrie 2020, lansarea cărții „Practica exorcizării – aspecte liturgice, canonice și pastorale”.
Volumul este scris de părintele arhim. Nichifor Horia, exarh administrativ al Arhiepiscopiei Iașilor și starețul Mănăstirii Sfinții Trei Ierarhi din Iași.
Cartea a apărut la Editura Doxologia în acest an și reprezintă teza de doctorat susținută de părintele stareț în anul 2018 la Facultatea de Teologie din Iași.
La final, doritorii au primit autografe din partea autorului. Această carte reprezintă o contribuție importantă în cercetarea exorcismelor. Evenimentul a fost transmis live pe Doxologia.

La final, doritorii au primit autografe din partea autorului.

Această carte reprezintă o contribuție importantă în cercetarea exorcismelor.

Evenimentul a fost transmis live pe Doxologia.

Volumul „Practica exorcizării – aspecte liturgice, canonice și pastorale” poate fi achiziționat de aici