Duminică, 8 Septembrie 2019
Flavius Popa

Prinos de mulțumire au adus Maicii Domnului sute de credincioși veniți din întreg ținutul Botoșaniului, la hramul mănăstirii din pădurea Voronei. De sărbătoarea Nașterii Maicii Domnului, 8 septembrie 2019, pelerini din județul Botoșani și nu numai, s-au adunat în duh de rugăciune, la hramul Mănăstirii Vorona. Sfânta Liturghie a fost oficiată de Înaltpreasfințitul Părinte Teofan, Mitropolitul Moldovei și Bucovinei, dimpreună cu un impresionant sobor de preoți și diaconi.