Duminică, 11 Aprilie 2021
Bogdan Bulgariu

În Duminica a IV-a din Postul Mare, Preasfințitul Părinte Nichifor Botoșăneanul a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare în Parohia Tudor Vladimirescu, Protopopiatul Botoșani.
Întrucât lăcașul de cult cu hramul „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” a suferit un incendiu în urmă cu câteva luni, slujba a fost săvârșită în casa praznicală.
La sfârșitul slujbei Preasfințitul Părinte le-a vorbit credincioșilor prezenți despre cum să ne păstrăm pacea sufletească.
Pentru a asculta predica click aici.

Pentru a asculta predica click aici.

Pentru a asculta predica click aici.