Miercuri, 18 Ianuarie 2017
Constantin Ciofu

Biserica „Sfinţii Atanasie şi Chiril“ şi Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie din Iaşi vor organiza astăzi, 18 ianuarie 2017, „Ziua pneumologului ieşean“.

Evenimentul are loc în contextul serbării hramului locaşului de închinăciune aflat în apropierea spitalului şi Universităţii de Medicină şi Farmacie „Grigore T. Popa“ din Iaşi. „După oficierea Sfintei Liturghii, în amfiteatrul spitalului va avea loc un eveniment de suflet. Vor participa angajaţi ai spitalului şi cei ce au lucrat în această instituţie. Se va oficia slujba Parastasului pentru cei ce nu mai sunt printre noi şi o slujbă de Te Deum. În acest fel ne arătăm recunoştinţa faţă de cei ce se îngrijesc de sănătatea pacienţilor internaţi în spital“, a explicat pr. Dumitru Păduraru, preot misionar de caritate la Biserica „Sfinţii Atanasie şi Chiril“.